1. DAN 24.03.2023. petak ... SARAJEVO – ISTANBUL
Sastanak putnika 2 sata prije leta na aerodromu Sarajevo. Direktan let za Istanbul u 08:30 h. Slijetanje u Istanbul u 12:20 h po lokalnom vremenu. Panoramsko razgledanje grada u transferu do hotela. Smještaj u hotel. Kraće slobodno vrijeme. Odlazak pješke ili javnim prevozom u orjentacijsku šetnju sa vodičem do ulice koja obiluje raznim radnjama i restoranima. Slobodno vrijeme. Povratak u hotel. Noćenje.
2. DAN 25.03.2023. subota … ISTANBUL
Doručak. Odlazak u cjelodnevno razgledanje grada (fakultativno) sa posjetom antičkom Hipodromu, Plavoj Džamiji, jednoj od najvećih džamija Istanbula iz XVII vijeka, Aja Sofiji – u početku crkva, potom džamija, pa muzej, da bi nedavno bila ponovo proglašena džamijom. Crkvi u kojoj su krunisani vizantijski carevi, a koju je sultan Mehmed Osvajač nakon pada Carigrada 1453. preobrazio u džamiju. Posjeta Topkapi palati koja je skoro 400 godina bila glavna rezidencija osmanskih sultana, a danas je muzej. Slobodno vrijeme. Povratak u hotel. Noćenje.
3. DAN 26.03.2023. nedjelja …. ISTANBUL
Doručak. Slobodan dan za individualne aktivnosti ili fakultativni izlet u Vaseljensku patrijaršiju i azijsku stranu grada:
Posjeta Vaseljenskoj patrijaršiji, slobodno vrijeme na Balatu, potom odlazak na azijsku stranu grada do vidikovca Čamlidza preko Bosforskog mosta gdje se posjećuje nova Čamlıdža džamija (najveća u Turskoj). Nakon toga, odlazak autobusom u četvrt Uskudar i foto pauza kod Kız Kulesi i nastavak vožnje do jedne od najživopisnijih četvrti Istanbula - Kadikoy. Slobodno vrijeme. Povratak u hotel. Noćenje.
4. DAN 27.03.2023. ponedjeljak … ISTANBUL - SARAJEVO
Doručak. Pakovanje stvari i odlaganje u garderobi hotela. Mogućnost organizovanja fakultativnog krstarenja Bosforom sa posjetom Dolmabahče palati. Kraće slobodno vrijeme. Slobodno vrijeme do transfera prema aerodromu. U popodnevnim časovima organizovan transfer na aerodrom, registrovanje na let i polazak za Sarajevo letom u 18:50 h. Slijetanje na sarajevski aerodrom u 19:40 h po lokalnom vremenu.
ARANŽMAN OBUHVATA:
ARANŽMAN NE OBUHVATA:
NAPOMENE:
Kalkulacija rađena na bazi 20 putnika, u slučaju prijavljivanja manjeg broja putnika, agencija zadržava pravo promjene cijene ili otkazivanja aranžmana.
Redoslijed obilazaka je podložan promjeni u zavisnosti od situacije na licu mjesta.
Prijava za putovanje i garantovana cijena je za prijave do 31.01.2023., nakon čega može doći do povećanja cijene.